Turkish Youth Award zgjedh serialin më të mirë nga votat e publikut

Është mbajtur mbrëmë në Turqi “Türkiye Gençlik Ödülleri” ose Çmimet e të rinjve të Turqi. Votimi për këtë konkurs bëhët online dhe fituesit zgjidhen nga publiku. Kanë qenë rreth 300 kandidatë të cilën bënin pjesë në 39 kategori të ndryshme. Ju tregojmë më shumë për fituesit e këtij viti, disa prej të cilëve janë aktorët tanë të preferuar.

“Seriali më i mirë” është zgjedhur “Zonja Fazilet dhe të bijat”, një serial që e shohim çdo të enjte në Tring. Deniz Bayzal, Afra Saracogulu dhe Caglar Ertugrul, aktorë të këtij seriali, kanë marrë gjithashtu nga një çmim. Të tre janë aktorë shumë të talentuar dhe të vlerësuar nga publiku.

“Filmi më i mirë në kinema” është vlerësuar “Kohë për lumturi” me protagonistë Baris Arduc dhe Elcin Sangu.Ceremonia e ndarjes së çmimeve është mbajtur mbremjen e djeshme në TIM Show Center.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *