Lifestyle

Gruaja e Assadit mes luksit e këpucëve të kristalit. Fëmijet vdesin urie dhe po i vret burri i saj me arme kimike (FOTO)

Asma al-Assad, bashkëshortja e diktatorit sirian është e njohur botërisht si “Zonja e Parë e Ferrit”, kjo për faktin se jeton mes luksit, ndërkohë që fëmijët vdesin rrugëve për shkak të sulmeve kimike. Bashar al Assad dhe bashkëshortja e tij…
Read more

Studimi danez: “Fëmijët me nëna në karrierë, më të prirur për të qenë obezë

Duke vërejtur ndryshimin mes fëmijëve me nëna të punësuara dhe atyre me nëna në karrierë, organizata të ndryshme jofitimprurëse daneze dhe ekonomistë kanë kryer një studim për të treguar se si ndikojnë angazhimet e nënës në shëndetin e fëmijës. Sipas…
Read more

Një fustan i thjeshtë blu dhe taka me xixa gri, ja sa ka kushtuar veshja e ditëlindjes së Xhensilës

Festën e 25 vjetorit të lindjes Xhensila Myrtezaji e festoi në mënyrë përrallore pranë miqve dhe familjarëve të saj. Në këtë festë Xhensila kishte veshur një fustan të shkurtë blu të dizajnuar me figura i cili i nxirrte në pah…
Read more

Veshën fustane të firmës së njohur, stilistja publikon fotot e vajzave shqiptare në faqen zyrtare

Ajo e cila ka rënë më shumë në sy këtë sezon është ngjyra e bardhë e cila duket të jetë trendi i koleksioneve pranverë-verë. Këtë trend e kanë përqafuar edhe disa nga moderatoret e njohura shqiptare si Alketa Vejsiu, Luana…
Read more

Almeda Abazi tregon si kujdeset për fytyrën, u duhen vetëm dy përbërës që gjenden në çdo shtëpi

Almeda Abazi është bërë si fillim shumë e njohur në Shqipëri me pjesëmarrjen e saj në disa kompeticione bukurie dhe është shpallur edhe ‘Miss Globe Universe’ në vitin 2008. Së fundmi, Almeda është rikthyer sërish në Shqipëri, por këtë herë…
Read more

Elvis Presley ka kryer vetëvrasje , rrëfehet ish-bashkëshortja Priscilla: “Ai e dinte mirë çfarë po bënte”

Elvis Presly ia mori vetë jetën vetes kur pësoi edhe infarktin në gusht të vitit 1977 si pasojë e abuzimit me drogën . Sipas asaj që ka zbuluar ish-bashkëshortja e tij Priscilla, legjenda e rock’ n’roll ka bërë një “vetëvrasje”…
Read more